Magdalena Faszyńska
Zaczęłam żeglować mając 16 lat i bardzo szybko się w tym zakochałam. Pracowałam na mazurach jako sternik, później instruktor, teraz pełnię obowiązki KWŻ na kursach na patent ŻJ dla młodzieży. Pierwszy raz na wody morskie wypłynęłam z kolegami z naszego klubu. W kolejnych latach pływałam po morzach środziemnym, bałtyckim i północnym, udało mi się odwiedzić pod żaglami już 10 państw. Najbardziej niesamowitym żeglarskim przeżyciem był dla mnie jak na razie udział w deliverce jachtu klasy Volvo Ocean 65 (Sisi) na trasie Alicante-Malta-Ateny. W najbliższej przyszłości stawiam na dalszy rozwój, szkolenie i prowadzenie rejsów wakacyjnych oraz stażowych. Zostało mi jeszcze wiele żeglarskich marzeń do zrealizowania, jak crossy przez oceany, czy rejsy polarne.
Uprawnienia:
- Żeglarz Jachtowy
- Sternik Motorowodny
- Jachtowy Sternik Morski
- Morski Sternik Motorowodny
- LRC (radiooperator dalekiego zasięgu)
- Nauczyciel Żeglowania PZŻ
- Instruktor Żeglarstwa PZŻ
Andrzej Gwiazda
Żegluję od 8 lat. Przepłynąłem Atlantyk w ramach Niebieskiej Szkoły na żaglowcu STS Fryderyk Chopin. Od 7 lat prowadzę rejsy po śródlądziu, a po morzu od 3 lat. Wziąłem udział w 31 rejsach morskich, z czego na 11 byłem skipperem. Na morzu spędziłem ponad 3000 godzin i przepłynąłem 16000 mil morskich. Moim ulubionym akwenem są wody Grecji, szczególnie zimą.
Uprawnienia:
- Kapitan Jachtowy
- SRC
- STCW
- Świadectwo przeszkolenia w zakresie problematyki ochrony na statku
- Nauczyciel Żeglowania PZŻ
- Kapitan Motorowodny
- Licencja do holowania narciarza wodnego
Stanisław Wądołowski
Żeglarstwo to moja pasja, w której rozwijam się od 6 lat. Miałem okazję uczestniczyć w różnych rejsach – zarówno na małej, regatowej żaglówce, jak i na pokładzie STS Fryderyk Chopin. Mam za sobą ponad setki godzin pływania, zarówno pod żaglami na Bałtyku, Adriatyku, Atlantyku i od niedawna na morzu Jońskim, jak i na silniku. W 2023 roku zacząłem przygodę z samodzielnym prowadzeniem rejsów i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się uzyskać patent Kapitana Jachtowego.
Uprawnienia:
- Jachtowy Sternik Morski
- SRC
- STCW
- Motorowodny Sternik Morski
- Licencja do holowania narciarza wodnego
Rafał Bosko
Cześć, mam na imię Rafał. Żegluję od małego, początkowo po Mazurach a od paru lat przemierzam morza – w porównaniu do jezior to zupełnie inny wymiar zabawy! Spędzam wiele czasu na pływaniu, odkrywając różne zakątki, zwiedziłem już Włochy i Szwedzkie szkiery, ale szczególnie bliska mojemu sercu jest Chorwacja, gdzie często pływam wakacyjnie. Miałem okazję pływać na morskich regatowych łódkach z klasy AC40, nie obce mi także żeglowanie na żaglowcach, co pozwoliło mi zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie. Marzę o przepłynięciu Atlantyku na deliwerce – to cel na najbliższą przyszłość.
Uprawnienia:
- Jachtowy Sternik Morski
- SRC
Olga Leszczewicz
Żegluję od czasów podstawówki. Swoje pierwsze kroki w żeglarstwie zrobiłam na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Później przez 2 lata pływałam regatowo w klasie Optimist w UKS Navigo. Uczestniczyłam w programie “Wakacje pod żaglami” miasta Sopot, w ramach którego wzięłam udział w rejsach na klasycznej jednostce J80 do: miast polskiego wybrzeża, Kłajpedy, Gronhogen oraz rejsu z Naestved do Gluckstadt przez Kanał Kiloński. W czasach licealnych zorganizowałam rejs na STS Generale Zaruskim dla Gdańskiej “Topolówki”, aktywnie uczestniczyła też w pracach remontowych jednostki oraz dostałam się na Gdańską Szkołę pod Żaglami edycja 2020, realizowaną na wcześniej wspomnianym żaglowcu. Byłam też częścią projektu “Szkutnia” Fundacji Gdańsk. Patent JSM uzyskałam w wieku 18 lat i rok później poprowadziłam swój pierwszy rejs morski. Do tej pory poprowadziłam 6 własnych rejsów na Bałtyku i Morzu Śródziemnym. Mój łączny staż morski wynosi około 1300 godzin co, jest w moim wypadku ekwiwalentem 5000 mil morskich. Uwielbiam Bałtyk, a w szczególności wyspę Bornholm, na której mam już odwiedzone prawie wszystkie porty.
Uprawnienia i kursy:
- Szkolenie Oficerskie STS Generał Zaruski (2020)
- RYA Day Skipper (2020)
- STCW (2021)
- Świadectwo przeszkolenia dla członków załóg z przydzielonymi obowiązkami w zakresie ochrony (2020)
- Świadectwo przeszkolenia w zakresie problematyki ochrony na statku (2020)
- JSM (2021)
- SRC (2022)